Podatek drogowy w Norwegii.

Podatek drogowy mający swoich zwolenników i przeciwników bez wątpienia pozytywnie wpływa no infrastrukturę drogową. Wszelkie projekty związane z budową dróg wykonywane są zdecydowanie szybciej ze wzgędu na dostępne środki finansowe wpływające z opłat za przejazd przez bramki.

Choć system ten jest zmodernizowany i opłata za przejazd jest naliczana elektronicznie (mając specjalne urządzenie w aucie zwanym „brikke”), to jeżdząc autem na zagranicznych tablicach rejestracyjnych trzeba się spodziewać, że prędzej czy później rachunek za przejazdy będzie wysłanyna adres właściciela auta. I w tym przypadku lepiej jest zapłacić jak najszybciej ( osiem lat temu jeżdżąc tu starym polskim autem, rachunki za bramki były wysyłane do Polski).

Podatek drogowy ma też drugą, bardzo pozytywną stronę: zwiększając cenę za przejazd przez bramki w godzinach szczytu, wielu ludzi ze względów finansowych przestało jeździc autem do miasta. Efektem tego jest znaczne polepszenie się jakości powietrza, zwiększenie bezpieczeństwa i mniejsze korki w godzinach szczytu.

Na stronie internetowej którą znajdziesz klikając tutaj należy wpisać w wymagane pola informacje.

Reklama

2 myśli na temat “Podatek drogowy w Norwegii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s