Pracujące w Norwegii pielęgniarki niezadowolone z zarobków.

Wiele firm pośredniczących mydli kandydatom oczy na temat zarobków pielęgniarek w Norwegii. Przeliczając na polską złotówkę na pierwszy rzut oka miesięczna pensja naprawdę wygląda kosmicznie, jednak żyjąc tu w rzeczywistości jednak tak nie jest. Życie w tym kraju wymaga tego, żeby płacić w tej samej walucie.

Norsk Sykepleierforbund (NSF) (odpowiednik naszych Polskich Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych) wydało dzisiaj raport na temat zarobków. Dane są wstrząsające: co druga norweska pielęgniarka nie jest zadowolona ze swojej pensji. Co czwarta mówi, że jest. Badanie przeprowadzone zostało na 2700 pielęgniarkach.

Skąd takie niezadowolenie? Porównując zarobki pielęgniarki do innych zawodów wykonywanych w Norwegii, tym samym jeśli chodzi o obciążenie z pracą zmianową, jest to zawód mało opłacalny i dyskryminowany. Duża ilość pielęgniarek pochodząca z zachodu na początku zachłyśnięta jest sumą pierwszej wypłaty ( tak było też i ze mną, bo w Polsce w życiu bym tyle nie zarobiła), jednak po kilka latach doświadczenia w tym zawodzie i życiu w tym kraju, sposób patrzenia na zarobki ulega drastycznej zmianie. Pielęgniarka w Norwegii na tle innych zawodów nie zarabia super, prawdą też jest, że prestiż zawodu niestety do najwyższych nie należy.

Link do artykułu znajdziesz tu

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s