Nocleg w naturze tuż obok domu? Dlaczego nie!

Friluftsloven czyli norweskie prawo upoważniające każdą osobą przebywającą na terenie kraju do swobodnego poruszania się wzdłuż i wszerz, to przepustka do wolności dla pasjonatów spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Po wystawieniu pewnego zdjęcia na Instagram usłyszałam od znajomych, że bardzo dużo podróżujemy. Owszem, zgadza się. Jednak tym razem to idyllistyczne miejsce było zaledwie 10 km od naszego domu. To i tak „daleko”, bo tak naprawę moglibyśmy być jeszcze bliżej, gdybyśmy ruszyli na wycieczkę w super miejsce prosto domu.

Po podjechaniu 10 km autem, przeszliśmy około 5 km do schroniska Vangen w lesie Østmarka. Po wypożyczeniu kano pływaliśmy po jeziorze, gdzie przy pięknej pogodzie relaksowaliśmy się łapiąc ciepłe promyki jesiennego słońca. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca na rozłożenie namiotu, rozpaliliśmy ognisko przy którym siedzieliśmy kilka godzin piekąc kiełbaski, pijąc herbatę i kakao. Znalazł się też czas na leżenie w hamaku przy dobrej lekturze, a po zmroku był czas na wspólne podziwianie gwiazd.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s