Ejlat. Izraelski Kurort nad Morzem Czerwonym.

Najbardziej wysunięte na południe izraelskie miasto Ejlat przyciąga tłumy turystów. Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji a wysokie temperatury powietrza, słoneczna pogoda i cudowna woda Morza Czerwonego czyni pobyt w tym miejscu naprawdę wspaniałym.

Stąd też jest niewielka odległość do Egiptu czy Jordanu.

Minusem miasta są jednak wysokie ceny oraz ograniczone miejsca noclegowe. W naszym przypadku padło na prywatną kwaterę położoną kawałek od centrum miasta.

RAFA KORALOWA CORAL BEACH NATURE RESERV

W ciągu krótkiego pobytu w tej lokalizacji zdecydowaliśmy się poświęcić jeden dzień na odwiedzenie Rafy Koralowej mieszczącej się na liście UNESCO. Wejście na zamknietą plażę jest płatne i czynne tylko w ciągu dnia. Nurkowanie w tym miejscu było dość ciekawą atrakcją. Niezliczone ilości kolorowych stworzeń żyjących w tym miejscu cieszyła oko i budziła podziw, jednak jeden gatunek malutkiej rybki odbierał radość kiedy ta atakowała stopy po zanurzeniu ich w wodzie.

RED CANION

Zaledwie 20 minut od miasta usytuowany jest Red Canion, wspaniałe miejsce na hiking wśród naturalnie wytworzonych, tęczowych skał w barwach czerwieni, bieli i żółci. W kanionie oznaczone są trzy typy pod względem trudności tras, jednak każda z nich jest dość krótka i nie trwa dłużej niż 90 minut. Przy parkingu można zopatrzyć się w mapę parku która z pewnością zachęci do trekkingu najmłodszych odwiedzających. Wszystko to za sprawą umieszczonej tam informacji, jakie zwierzęta można tam spotkać. Co ciekawe- większość z nich naprawdę spotkaliśmy.

Naszą uwagę przyciągnęło pole namiotowe mieszczące się tuż obok kanionu.

Reklama

Jedna myśl na temat “Ejlat. Izraelski Kurort nad Morzem Czerwonym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s