Dlaczego warto być pielęgniarką w Norwegii

Dla tych, którzy zastanawiają się nad wyjazdem do Norwegii pragnę przedstawić kilka powodów, dlaczego warto iść z pomysłem dalej.

Wynagrodzenie

Tutaj pracuje się, żeby żyć a nie żyje, żeby pracować. Podstawowe wynagrodzenie choć na warunki norweskie może najwyższe nie jest, to i tak się opłaca! Spokojnie z jednej pielęgniarskiej pensji można żyć, pokusić się na podróż oraz oczywiście odłożyć trochę pieniędzy.

Szacunek

Społeczeństwo norweskie ma wysoki szacunek do pielęgniarek. Z komentarzami oraz stereotypami typu: „one tylko siedzą i kawkę piją” się nie spotkałam.

Wykształcenie

Choć w kodeksie etyki zawodowej wymagane jest wykonywanie zawodu zgodnie z najnowszymi badaniami itd, presji wykształcenia na własną rękę nie ma. Pracodawca zapewnia kursy i szkolenia w godzinach pracy, a jeśli ma się ochotę na specjalizację, można uzyskać na nie stypendium.

Obciążenie pracą

Obciążenie pracą jest stanowczo mniejsze niż w Polsce, na jedną pielegniarkę na oddziale przypada nie więcej niż 4 pacjentów, chociaż jest to zależne od miejsca, w którym się pracuje.

Praca na każdej szerokości i długości geograficznej

Pielęgniarstwo to jedna z najbardziej bezpiecznych profesji w tym kraju. Ogłoszeń o pracę nie brakuje i praktycznie w każdej miejscowości znajduje się jakiś ośrodek zdrowia, w którym jest zapotrzebowanie na pielęgniarki.

Kredyt na mieszkanie

Czy wiesz, że nawet nie mając stałego zatrudnienia tylko na czas określony, możesz bez problemu uzyskać niewielki kredyt na mieszkanie? Banki nie martwią się, że osoba aktywna w tym zawodzie będzie bez pracy.

Dodatki

Za pracę po południu, w nocy, w weekendy oraz święta przysługują dodatki, zależne od miejsca pracy. Jest ich sporo i pensja wygląda jeszcze lepiej!

Wystarczy jeden etat

Spokojnie żyjesz mając jedną, stałą pracę. Potrzebujesz ekstra pieniędzy – nie ma problemu- zawsze znajdą się wolne dyżury.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s